انعقاد ۴ هزار قرارداد سکه آتی در بورس کالا

[ad_1]

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۴ هزار و ۳۰۸ قرارداد رسید.

به گزارش صبحانه به نقل از بورس کالا، ارزش معاملات آتی سکه روز سه شنبه 27 تیر ماه، در بورس کالای ایران به ۵۷۸ میلیارد ریال رسید.

حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران به ۴ هزار و ۳۰۸ قرارداد رسید.

این در شرایطی است که روز گذشته در بازار نقدی، قیمت ها کاهش یافت، به طوری که هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۲ میلیون و ۳۸ هزار و ۵۰۰ ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر ۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار ریال فروخته شد.

نیم سکه و ربع سکه هر کدام با افت به ترتیب ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال و ۳ میلیون و ۶۴۰ هزار ریال به خریداران عرضه شد. هر قطعه سکه گرمی نیز بدون تغییر ۲ میلیون ۴۸۰ هزار ریال فروخته شد.

همچنین قیمت هر اونس طلا یک هزار و ۲۳۶ دلار و ۷۰ سنت اعلام شد که نسبت به روز قبل یک دلار و ۲۰ سنت افزایش داشت؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ناچیز یک میلیون و ۱۳۸ هزار و ۱۷۰ ریال به فروش رفت.

به این ترتیب در معاملات سکه آتی در روز گذشته، ۳ سررسید روندی افزایشی و ۲ سررسید دیگر نیز منفی بودند، به طوری که قرارداد سکه آتی سررسید شهریورماه سال ۹۶ با ۰.۰۸ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۲۳۵ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

قرارداد سکه آتی سررسید آبان ماه رشد ۰.۰۲ درصدی را تجربه کرد و با رقم یک میلیون و ۲۶۶ هزار تومان داد و ستد شد.

در همین حال قراداد آتی سکه سررسید دی ماه نیز با رقم یک میلیون و ۲۹۶ هزار تومان خریداری شد که نسبت به روز قبل ۰.۰۳ درصد رشد داشت.

از سوی دیگر قرارداد سکه آتی تحویل اسفند ماه نیز با ۰.۰۹ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۳۳۰ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین قرارداد سکه آتی تحویل اردیبهشت ماه سال ۹۷ هم با ۰.۰۶ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۳۵۹ هزارتومان داد و ستد شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *