ايران با تكميل پالايشگاه ستاره خليج فارس صادركننده بنزين مي‎شود

[ad_1]

به گزارش شانا، سردار عبادالله عبداللهی امروز (یکشنبه، 10 اردیبهشت‌ماه) در آیین بهره‎برداری رسمی از فاز نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس که با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری و مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت و همزمان با ولادت حضرت امام حسین (ع)، روز پاسدار و همچنین روز ملی خلیج فارس برگزار شد، گفت: افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس همسو با اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و تولید و اشتغال است.

وی افزود: اگر ما بر اساس راهبردهای کشور حرکت کنیم توانایی فتح قله‌های بزرگ را داریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) با بیان این‌که باید بتوانیم به صادرات بنزین دست یابیم تصریح کرد: 83 درصد تجهیزات پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخت داخل بوده است، البته در برخی موارد ساخت کالای داخلی به صرفه نیست.

عبداللهی عنوان کرد: امروز ظرفیت عظیمی در داخل کشور وجود دارد که می‌توانیم از این ظرفیت‎ها استفاده کنیم.

وی گفت: با بهره‌برداری از مرحله نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ٤، چهار و نیم میلیون لیتر گازوییل یورو ٤، یک میلیون لیتر نفت سفید یورو٤ و یک میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (ال ‎پی ‎جی) یورو٤ تولید می‎شود.

عبداللهی افزود: با بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با تولید ٣٦ میلیون لیتر بنزین با کیفیت یورو ٤ و ٥، تولید بنزین در کشور به بیش از ١٠٠ میلیون لیتر در روز خواهد رسید که افزون بر قطع واردات بنزین، امکان صادرات این فرآورده و افزایش کیفیت سوخت مصرفی داخل نیز فراهم شده و ایران به جرگه صادر کنندگان بنزین می‌پیوندد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *