خودرویی‌ها تالار بورس جوش آوردند +نمودار

[ad_1]

، معامله 7 گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از روند نوسان منفی این گروه در معاملات است.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه خودرو‌سازی سایپا در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 0.85 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 770 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 2 هزار و 242 سهم رسیده است و حجم 7 میلیون 546 سهم در ابتدای هفته با رشد به 29 میلیون و 264 میلیون سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 1.33 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و با روند مثبت 3.53 درصدی روبرو شد.

خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*زامیاد (خزامیا)

گروه زامیاد در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 1.12 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

 خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*پارس خودرو (خپارس)

گروه سهام پارس خودرو در ابتدای هفته 610 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 2 هزار و 35 سهم رسیده است و حجم 8 میلیون 474 سهم در ابتدای هفته با رشد به 37 میلیون و 593 سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با ریزش 0.94 درصدی روبرو شد و در انتهای هفته این روند منفی ادامه و به کاهش 1.5 درصدی رسیده است.

 خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند منفی 3.23 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه خودرو‌سازی بهمن در آخرین هفته تیر ماه هم مورد معامله قرار نگرفت با روند مثبت 0.52 درصدی در آخرین روز معاملاتی خود متوقف شد.

خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 372 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 981 سهم رسیده است و حجم 6 میلیون 645 سهم در ابتدای هفته با رشد به 16 میلیون و 633 میلیون سهم رسیده است.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 3.79 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی 1.06 درصد رسیده است.

خودرویی‌ها تالار جوش آوردند +نمودار

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: روند سهام گروه خودرویی در هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و  شاهد  توقف برخی نمادها در این گروه بودیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به تشکیل مجمع برای دو گروه  عمده خودرویی، تغییر چندانی در روند و قیمت سهام این گروه ایجاد نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: تمامی تغییرات در گروه خودرویی وابسته به نتایج برگزاری مجمع در 31 تیر ماه شنبه جاری بستگی دارد و به همین دلیل مانوری از سوی سهامداران برای معامله این گروه صورت نگرفته است.

گزارش میزان حاکی از توقف نماد خودرویی سایپا، گروه بهمن، سایپا دیزل و زامیاد و در عین حال گروه‌های پارس خودرو، ایران خودرو دیزل و ایران خودرو با توجه به روند مثبت شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا منفی معامله شدند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *