دیدار محرمانه نتانیاهو با وزیر خارجه امارات در نیویورک

[ad_1]

منابع رسانه ای عبری فاش کردند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی سپتامبر 2012 با وزیر خارجه امارات در نیویورک به طور مخفیانه دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با عبدالله بن زاید، وزیر امورخارجه امارات در سال 2012 در نیویورک نشستی محرمانه برگزار کرده بود.

روزنامه مذکور به نقل از دو دیپلمات غربی عالی رتبه نوشت: نتانیاهو و بن زاید درخصوص برنامه های هسته ای ایران به بحث وتبادل نظر پرداختند اما بن زاید تصریح کرد که کشورش نمی تواند تا زمانی که اسراییل در راستای حل و فصل تنش با فلسطینی ها پیشرفتی نداشته باشد، روابط خود با این رژیم را گسترش دهد.

این دیپلمات ها که خواستند نامشان فاش نشود، هم چنین اعلام کردند که این دیدار دو طرفه در 28 سپتامبر 2012 در حاشیه نشست سازمان ملل در نیویورک یک روز پس از سخنرانی مشهور نتانیاهو و کشیدن خط قرمز برای برنامه هسته ای ایران صورت گرفت.

نتانیاهو از زمان بر عهده گرفتن پست نخست وزیری در سال 2009 میلادی تلاش کرده تا با مسئولان برجسته کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مانند عربستان، امارات و بحرین دیدار داشته باشد.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *