راه اندازی WI-FI، چالشی جدید در فضا

[ad_1]

فن آوری جدید در آینده ای نزدیک امکان اتصال به اینترنت را در فضا فراهم خواهد کرد.

به گزارش صبحانه، فن آوری جدید طراحی شده می تواند برای اکتشافات فضایی آینده امکان پخش ویدئو از نزدیک ترین همسایه ستاره را فراهم کند.

در  آینده ای نزدیک مسافران فضایی می توانند زیبایی‌های شگفت انگیز و بی نظیر فضا را با استفاده اتصال به اینترنت به اشتراک بگذارند.

گزارش جدید دانشمندان نشان می دهد هیپکه این فناوری نوین را راه اندازی کرده است البته هنوز هیچ فردی از آن استفاده نکرده و این فناوری نوین می تواند برای ارتباطات میان ستاره ای مفید باشد.

این فناوری نوین ارتباطی یک پدیده شناخته شده با عنوان لنزهای گرانشی است که در فضای پیچیده اطراف یک شی بزرگ همانند خورشید به صورت یک ذره بین برای تقویت سیگنال ها عمل می کند و به گفته هیپکه یک تلسکوپ با طول یک متر در فاصله 90 میلیارد کیلومتری از خورشید می تواند این سیگنال‌ها را به حداکثر کارایی خود برساند.

این سازنده معتقد است فناوری نوین وی از ساخت تلسکوپ فضایی هابل آسان‌تر است زیرا اگر بخواهد ابزاری را بر روی زمین بسازد تا این‌گونه سیگنال های پرقدرت متصاعد کند نیازمند فضایی بزرگ‌تر از فضای شهر نیویورک است.

هیپکه می گوید خوشحال می شوم بدانم روزی تمامی راحتی های ساده ای که افراد بر روی زمین از آن لذت می برند ممکن است زمانی که در فضا هستند نیز برایشان قابل دسترس باشد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *