سایت ثبت سفارش بسته ماند

[ad_1]

بیش از ۱۰ روز است که سامانه ثبت سفارش به روی واردکنندگان رسمی نیز بسته شده و همچنان نمایندگی ها نمی توانند ثبت سفارش انجام دهند.

به گزارش صبحانه،فرهاد احتشام زاد، رییس انجمن واردکنندگان خودرو، چند روز پیش از بسته شدن سامانه ثبت سفارش به روی واردکنندگان رسمی خبر داد. به گفته او بهانه بسته شدن سایت آمارگیری بوده است.

اما با گذشت بیش از ۱۰ روز گویا آمارگیری به گفته مسوولین وزارت صنعت، ۱۶ نمایندگی رسمی تمام نشده و بیش از اینها احتیاج به زمان دارد.

احتشام زاد، در اینباره می گوید: “در ظاهر سایت باز شده اما هیچ کدام از واردکنندگان نمی توانند مرحله ثبت سفارش را به پایان برسانند. اینبار دلیل مشکل فنی سایت مطرح شده است.”

نکته جالب اینجاست که وزارت صنعت، معدن و تجارت بارها درباره به روز بودن زیرساخت های فنی مدعی شده و از سوی دیگر با وجود انتشار نقدهای فراوان به این اتفاق هیچ موضع گیری رسمی از سوی این وزارتخانه انجام نشده و حتی توضیح کوچکی نیز ارائه نشده است.

این در شرایطی است که محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در میانه همین اتفاقات درباره واردات کیا موتورز به خودروپلاس گفته و این زمینه اظهار کرده است:” کیا موتورز نمی خواهد در ایران داخلی سازی انجام دهد و صرفا به فکر واردات است اما هدف ما این است که این شرکت مانند پژو و رنو در ایران داخلی سازی کند در غیر اینصورت واردات آن محدود خواهد شد.”

مشخص نیست وزیر صنعت که کمتر از دو هفته به دوران وزارتش مانده، براساس کدام مصوبه قانونی چنین ادعایی را کرده اما آنچه که مهم است، این موضوع بوده که انتشار این صحبت ها همزمان با بسته شدن بی دلیل سایت شفارش نمی تواند بی ارتباط به یکدیگر باشد./میزان

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *