لاوروف سخنان ضدروسی رئیس سیا را غیرعاقلانه خواند

[ad_1]

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه سخنان مایک پمپئو رئیس سازمان جاسوسی آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در دو دوره انتخابات ریاشت جمهوری این کشور منحر به پیروزی باراک اوباما را خارج از چارچوب عقل خواند.

 

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مدعی شده است: روسیه در انتخابات آمریکا مداخله کرده است.

 

خبرگزاری ایتارتاس روز جمعه به نقل از سخنان وزیر امور خارجه روسیه نوشت: این اظهارات پمپئو رئیس سیا خارج از اصول عقلی است.

 

لاوروف گفت: پمپئو مدعی شده روسیه در انتخابات سال های 2008 و 2012 آمریکا دخالت کرده و اوباما که پیروز شد، تمامی موفقیت های خود را مدیون مسکو است و این ادعاها ناخردمندانه است.

 

رئیس سیا به تازگی نیز روسیه را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا منجر به پیروزی دونالد ترامپ متهم کرده و گفته نمی توانم درباره جزئیات امنیتی صحبت کنم، اما جامعه اطلاعاتی گفته اند، مداخله روس ها در انتخابات، اگر بخواهیم صادق باشیم، «استثنا» نبوده است.

 

این مقام آمریکایی در مصاحبه با شبکه MSNBC که برای نخستین بار از زمان تصدی کرسی ریاست سیا در ژانویه گذشته انجام شد، افزود: از اینکه روس ها در انتخابات مداخله کرده اند، تعجب نکرده است.

 

رئیس سیا گفت: روس ها از مدت ها پیش در انتخابات مداخله کرده اند و ما دهه ها است، شاهد مداخله آنان برای تضعیف دمکراسی هستیم. بنابراین از برخی جهات این امر جدید نیست، اما مطمئنا بر توان ما برای چگونگی توقف آن تاکید دارد.

 

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در عین حال گفت که نمی تواند تائید کند ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خود مدیریت طرح مداخله در انتخابات را داشته است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *