وزارت نفت در اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي سربلند بود

[ad_1]

به گزارش شانا، مهندس بیژن زنگنه صبح امروز (پنجشنبه، 10 فروردین ماه) در حاشیه بازدید از فازهای 20 و 21 پارس جنوبی در جمع خبرنگاران با تبریک سال جدید اظهار کرد: بازدید از پارس جنوبی طبق روال سال های گذشته در روزهای ابتدایی سال انجام می شود.

وی با اشاره به این که در شهریور 92 فازهای 15 و 16، 12، 17 و 18، 19 و 20و21 پارس جنوبی به عنوان فازهای اولویت دار از سوی وزارت نفت دولت یازدهم مشخص شدند، افزود: تمام فازهای اولویت دار پارس جنوبی هم اکنون به نتیجه و بهره برداری رسیده اند.

وزیر نفت با بیان این که در دولت یازدهم و در کمتر از 4 سال، 11 فاز پارس جنوبی به بهره برداری رسیده اند، تصریح کرد: با افزایش تولید گاز از این فازها، کاهش واردات گاز به کشور و همکاری شرکت های ملی نفت و گاز، زمستان امسال که با سرمای زیادی نیز همراه بود به خوبی کنترل و سپری شد.

زنگنه با بیان این که امسال سال استثنایی خواهد بود، ادامه داد: در سال جدید یک افتتاح بسیار بزرگ تاریخی بی نظیر در صنعت نفت و همچنین صنعت کشور خواهیم داشت.

وی ارزش طرح هایی که در پارس جنوبی امسال افتتاح می شوند را حدود 20 میلیارد دلار دانست و گفت: این طرح ها شامل افتتاح فازهای نام برده، لایه نفتی پارس جنوبی و چندین طرح پتروشیمی است.

وزیر نفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در روز ابتدایی سال جدید و ابراز رضایت ایشان از عملکرد صنعت نفت همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: وزارت نفت در اجرای تمام زمینه ها و طرح هایی که به موجب سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی برعهده داشت، سربلند بود؛ در بخش های نفت، گاز، پتروشیمی، گازرسانی روستایی و ساخت داخل.

زنگنه با تأکید بر این که وزارت نفت در سال جدید نیز به عملکرد مثبت خود ادامه خواهد داد، افزود: انعقاد قراردادهای جدید نفتی و گاز از مهمترین برنامه های این وزارت در سال 96 است تا تحرک بزرگ و همچنین اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای آینده ایجاد شود.

وی بااشاره به این که وزارت نفت وظایف خود را همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال انجام می دهد، ادامه داد: تکمیل فازهای 13، 22،23 و 24 و 14 که در اولویت نبودند امسال در اولویت قرار می گیرند و تا پایان سال یک فاز از این فازها و واحدهای جدید پتروشیمی وارد مدار می شود.

وزیر نفت اظهار امیدواری کرد که امسال سال خوبی برای صنعت خواهد بود و گفت: امیدواریم امسال نیز همچون سال 84، در تولید روزانه در پارس جنوبی از قطر پیشی بگیریم.

زنگنه با اشاره به این که مسئولیت صنایع پایین دستی پتروشیمی با وزارت صنعت، معدن و تجارت است و وزارت نفت مسئول طرح های بالادستی است، تصریح کرد: وزارت نفت به دنبال زمینه سازی و پیوند مناسب این دو بخش به منظور افزایش اشتغالزایی و تکمیل زنجیره ارزش است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *